Toto jsou neoficiální stránky lezeckého oddílu působícího v Novém Boru. Veškeré informace zde uvedené se mohou více či méně lišit od skutečnosti. Doufáme však, že nikoho neurazí a nikomu nezpůsobí žádnou újmu, ať psychickou nebo majetkovou.
Digg  Sphinn  del.icio.us  Facebook  Mixx  Google  BlinkList  Furl  Live  Ma.gnolia  Netvouz  NewsVine  Pownce  Propeller  Reddit  Simpy  Slashdot  Spurl  StumbleUpon  TailRank  Technorati  TwitThis  YahooMyWeb
 

Neoficiální stránky lezeckého oddílu

 

Pravidla ČP v lezení na rychlost

Pravidla závodu ČP v lezení na rychlost

1. Závodí se stylem „flash“ tzn. bez izolace.
Všichni závodníci mají před startem k dispozici 6 minut na společnou prohlídku cest. Během prohlídky jim bude cesta předlezena předlezcem. Věkové kategorie A a B mohou prohlídku cest absolvovat s trenéry. Během prohlídky musí být závodníci ve vymezené zóně, která je jasně vyznačena a zůstávají v ní po celou dobu závodního kola. Závodník nesmí přijít do kontaktu s osobami, které nejsou v této zóně. Jedinou pomůckou pro studium cesty je dalekohled.

2. Kvalifikace:
Lezou se dvě kvalifikační cesty a na každé se závodníkovi změří čas. Časy každého závodníka z obou cest se sečtou a podle nich se určí pořadí do „pavouka“.

Nasazení do pavouka – závodník s nejlepším časem poleze s posledním, druhý s předposledním atd…

Do dalšího kola postupuje závodník s lepším součtem časů.

3. Postup do dalšího kola:
Do pavouka postupuje: podle počtu přihlášených – buď 16 závodníků, 8 závodníků, 4 závodníci a to jen ti, kteří v kvalifikačním kole úspěšně zdolali obě cesty. Např. v kategorii je 17 závodníků, 2 závodníci cestu nedolezli => do finále postupuje 8 závodníků.

4. V případě pádu
se závodníkovi započítávají 2 minuty a je zařazen na konec pořadí bez možnosti účasti v pavouku. V případě pádu na první cestě v kvalifikaci, závodník může ještě lézt druhou cestu. V pavouku se po pádu druhá cesta neleze a postupuje ten závodník, který nespadl.

5. V případě „ulitého startu“
(tzn., že závodník odstartuje dříve, než rozhodčí vydá povel ke startu), obdrží tzv. žlutou kartu. Pokud následně dojde k dalšímu „ulitému startu“ tohoto závodníka, bude diskvalifikován a zařazen na poslední místo bez možností účasti v pavouku!

6. V případě technického incidentu
(otočení, ulomení chytu, technická závada, chyba měřícího zařízení….) mají závodníci právo na další pokus po dolezení jejich kategorie, případně v čase, který určí hlavní rozhodčí.

7. Během lezení je dovoleno
používat pouze chyty a stupy, není dovoleno používat nýty a expresky

8. Cesta není úspěšně přelezena
a) pád
b) překročený stanovený čas na cestu
c) dotknutí, nebo použití oblasti za červenou páskou
d) použití okrajů stěny
e) po zvednutí obou noh ze země a následném kontaktu se zemí
f) použití umělé pomoci

1.2.2006 Daniel Kadlec
 
Prohlášení o Cookies