Toto jsou neoficiální stránky lezeckého oddílu působícího v Novém Boru. Veškeré informace zde uvedené se mohou více či méně lišit od skutečnosti. Doufáme však, že nikoho neurazí a nikomu nezpůsobí žádnou újmu, ať psychickou nebo majetkovou.
Digg  Sphinn  del.icio.us  Facebook  Mixx  Google  BlinkList  Furl  Live  Ma.gnolia  Netvouz  NewsVine  Pownce  Propeller  Reddit  Simpy  Slashdot  Spurl  StumbleUpon  TailRank  Technorati  TwitThis  YahooMyWeb
 

Neoficiální stránky lezeckého oddílu

 

Finále TENDON Cupu a GEKON cup v Újezdu nad Lesy

Finále TENDON Cupu a GEKON cup v Újezdu nad Lesy

Skvělou formu potvrdili novoborští sportovní lezci v závěru letošního roku. Důkazem toho jsou úspěchy svěřenců trenéra Petra Mánka v posledním závodě seriálu Tendon Cup a také na Přeboru školní mládeže ČR v Praze. „Mám z toho samozřejmě velikou radost. Novinkou pro sportovní veřejnost asi je, že náš oddíl se v těchto dnech přejmenoval z TJ Jiskra na SK Nový Bor,“ informoval Deník trenér Petr Mánek.

Posledním závodem letošního ročníku Tendon Cupu ve sportovním lezení bylo finále české „větve“ v Trutnově. Zde bojovalo více než 100 mladých borců na dvou stěnách tamního lezeckého centra.

Právě svěřenkyně kouče Mánka, Kateřina Bělková, o třídu lepším výkonem porazila všechny své soupeřky a suverénně zvítězila. „Dokázala jsem vyhrát čtyři z pěti dílů tohoto seriálu, protože v Pardubicích jsem nestartovala, a proto musím být spokojená,“ uvedla celková vítězka Tendon Cupu za rok 2010.

V konkurenci 35 závodnic skončila těsně za medailemi čtvrtá Štěpánka Balvínová z České Lípy. Pěkného úspěchu dosáhla i českolipská Jana Václavíková, která v seriálu kategorie B vybojovala celkové třetí místo. „Také ona podávala po celý rok solidní výkony a bronz jí právem patří,“ poznamenal Petr Mánek.

Posledním závodem, kterého se novoborští sportovní lezci letos zúčastnili, byl Přebor školní mládeže ČR v Praze, odkud si odvezli tři medaile. Kateřina Bělková nedala svým soupeřkám žádnou příležitost a dokázala zcela bezpečně zvítězit. Jako jediná ze všech startujících, včetně chlapců, si poradila s nejtěžší finálovou převislou cestou a dosáhla tzv. TOP chytu.

Reprezentantka ČR Petra Vojířová startovala ve dvou kategoriích. V té své mohla nastoupit jen mimo soutěž, kde nenašla přemožitelku a jasně dominovala. „Přihlásila jsem se tedy mezi nejstarší lezkyně a v závěrečném superfinále s domácí Peltrámovou jsem se zaměřila na to, abych nezklamala, což se mi podařilo. Mám zlato!“ radovala se Vojířová.

Velikým překvapením a úspěchem byla stříbrná medaile začínajícího, teprve sedmiletého Jana Šimůnka z novoborského klubu. „Honzík s námi trénuje teprve od září, a bedlivě sledujeme, jak výkonnostně roste. Je neuvěřitelně pilný, v tréninku velmi poctivý. Věřím, že nám přinese ještě mnoho radosti,“ doplnil trenér Petr Mánek.

Těsně za medailí, na čtvrtém místě, skončila naděje N. Boru Jana Stromecká. „Měla na víc, v kvalifikaci byla nejlepší. Bohužel udělala chybu ve finále, a tak a bylo po nadějích. Ale i tak můžeme být s uplynulým rokem po sportovní stránce navýsost spokojení,“ dodal Mánek.
.

Komentáře

Vytvořeno 18.12.2010 11:06:43 | Poslední změna 25.04.2011 18:14:59
 
Prohlášení o Cookies